yabanci-diller-ust-bant
Tarih: 27 Haziran 2023

Doğuş Üniversitesi Kariyer.net verilerine göre mezunları en kolay iş bulabilen 3.Vakıf Üniversitesi

Geniş bir iş arayan ve işveren ağına sahip olan insan kaynakları sitesi Kariyer.net, üye bilgileri ile yaptığı çalışmada farklı sıralamalar oluşturup, tercih sürecindeki adaylara ve ebeveynlere yardımcı olacak “İşveren İlgi Endeksi” ni açıkladı. İşverenin hangi üniversite ve bölümü daha fazla tercih ettiği bu endeksle sıralandı. Doğuş Üniversitesi İstanbul'da Tıp Fakültesi olmayan Vakıf Üniversiteleri arasında  3.sırada yer aldı.

kariyer.net “İşveren İlgi Endeksi” çalışmasında;  Kariyer.net’te son 10 yılda yeni çalışanlarını arayan 486 bin işveren kullanıcısının 200 milyon hareketini inceledi ve bu hareketleri adayların özgeçmişlerindeki bilgilerle eşleştirerek anlamlı veriler elde etmeye çalıştı.  Mezunların, üniversite mezuniyetini takip eden ilk 2 yıl içerisinde işe girme hızlarını, işverenlerin hangi üniversite ya da bölüm mezunlarına daha çok ilgi gösterdiklerini belirledi. “İşveren İlgi Endeksi” çalışması kapsamında kariyer.net üyeleri arasında bulunan üniversite mezunları için belli kriterler belirlendi ve çalışmada, bu kriterleri yerine getiren 2 milyon kişinin verisi analiz edildi.

İşverenin hangi üniversite ve bölümü daha fazla tercih ettiğinin sıralamasının yapıldığı endekste de Doğuş Üniversitesi mezunları en hızlı iş bulan üniversiteler içinde olan özelliği bu kez Kariyer.net tarafından tescillendi.

Sonuçlar için Kariyer.net https://www.kariyer.net/en-iyi-universiteler/universiteler internet adresinde üniversite, bölüm ve üniversite bölüm endeksi guruplarında üniversiteler ve bölümler sıralamaları incelenebilir. 

Detaylı bilgi için tıklayınız